by Anka Pe

czwartek, 28 lipca 2011

Nadając imię dziecku warto studiować imienniki, imię ma wielką moc w połączeniu z  zodiakiem daje obraz przyszłego człowieka, oczywiście pewne wykładniki takie jak dzień godzina urodzenia mają ogromne znaczenie, jednak to imię, nasz znak rozpoznawczy powielany przez całą egzystencję miliony razy stanowi rdzeń istoty.... 

Lubię swoję imię. Annę- w dowodzie Ankę- przyjaciół, Anię- Mrzonka, Aneczkę- Andzię Izuni i Ancię - brata  Anulkę-  maminki...

Trudna do zaszuflatowania. Anna Byk to iście wybuchowa mieszanka. Nencąca  swym ciepłem przyciągam ludków jak nektar pszczoły albo jak sonar nietoperze dajemy sobie chyba znaki z moimi Psiołami czyli jak mawia moja Połowica brygada M-A-M lub A-M-M w zależności czy radzimy, czy jemy przesziadując na balkonie przywołane telaptią, czasem zapachem chleba, do późnych godzin nocnych lub wczesno porannych debatując  rozprawiamy się z naszymi demonami, popijając Sangrię  z mnóstwem owoców - bo zdrowe i pełne wiatmin :) by z nastałym nowym dniem  w półśnie pilnować  aby żar domowego ogniska tlił się równo....


Konsekwencją sabatów jest stały deficyt kawy, cukru i szklanek, na rzecz salater salaterek i pater które  brygada przynosi wypełnione nowinkami wprost z kulinarnych blogów, w wersji light, wszak o linię dbać trzeba. Wiedzą że ja napewno mam chleb, ser, czy wędzlinę  domowej roboty. - jak znajdę chwilkę to wrzucę przepisy :) 
Warcając do IMENNIKA wreszcie znalazłam  idealną charakterystykę Anki Aneczki Anulki Andzi :)

 Wystarczy spojrzeć w oczy dziewczynki o tym imieniu, by zrozumieć czym było spojrzenie naszej matki Ewy. Jest w niej namiętność pierwszych poranków świata. Niemożliwie bezczelna, prawdziwe chłopaczysko, obserwuje i osądza jak jej totem ryś. Dorosła, sprawia wrażenie, jakby posiadała tajemną wiedzę, trzymała w dłoni księgę życia. Lekko introwertyczna. Nie ulega wpływom, ma niewiarygodną pamięć.Jej silna wola! Prawie zbyt silna! Anna jest zachłanna, pragnie mieć wszystko i to natychmiast. Nie wie, co to nieśmiałość, wierzy tylko w siebie.Nadpobudliwa, co równoważy tyraniczną wolę.
Typ gorącej, diabolicznej kontestatorki, sprzeciwiającej się wszystkiemu, co mieszczańskie. Mściwa, dumna, nieraz gwałtowna. Nie przejmuje się porażkami, gdyż wyłącznie inni są im w nim. Ma problemy w szkole, nie zgadza się z nauczycielami, a zwłaszcza z nauczycielkami... Jej marzenie: zostać artystką! Malarką, śpiewaczką, aktorką, rzeźbiarką...Intuicja to u niej prawie jasnowidztwo. Przeczuwa, odgaduje, otacza was swym urokiem... Mężczyźni wcześnie się o tym przekonają!
Bardzo analityczna. Jej rysie oczy niczego wam nie przepuszczą, a dzięki wrodzonemu umiłowaniu intryg może skłócić całą rodzinę.
Bardzo zaborcza. Kocha tylko to, co do niej należy, to królowa potrzebująca poddanych. Moralność średnia! Wydaje się jej, że jest ponad prawem i obyczajami.
Ma delikatne kości i wrażliwe jelita. Nie radzimy diet odchudzających i późnego kładzenia się. Uwaga na wypadki samochodowe. W dzieciństwie trzeba dbać o oczy.
 Seks - to wszystko, albo nic. Wszystko, gdy kocha, nic, gdy nie kocha. W każdym razie bardzo wcześnie zaczyna burzliwe życie uczuciowe. Mamy-kwoki, przygotujcie się na bieganie za waszym kaczątkiem! Lubi medycynę, zwłaszcza para medycynę. Może być doskonałym inżynierem, Umie rozkazywać i wymuszać, posłuch.
Przyjmuje gości, którzy jej się podobają, innych wyrzuca za drzwi... Dobrze by było, gdyby wybrała na męża flegmatyka: na ogół kolekcjonuje ich wielu...
Podsumować Annę hmm w jej przypadku niemożliwe! Wszystko co chwila rozpoczyna się od nowa, ani małżeństwo, ani dojrzałość nie kładzie temu kresu...
 Caaaaaaała ja pomieszanie z poplątaniem, ale ja tak lubie najbardziej :) 

Często chodzę w tej tuniczce- sukience, zmieniam tylko rajty, bo jest uniwersalna kolorystycznie 

Tuniczka - H&M , Buty - all, Torebka - Atmo, katanka - Lee, ma chyba z 20 lat :) 

Pozdrowienia. Od szalonej Anki - Pis.Anki

2 komentarze:

  1. Ha! Coś w tym jest:)Może nie w 100% zawsze sprawdza się u danej osoby,ale po części mniejszej lub większej na pewno:)

    Świetne fotki:)Cudnie wyszło z fioletowymi rajtkami:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Rajty takie adwentowe :) ale do niej najbardziej pasują. Ty też masz coś z Anny- nie tylko w imieniu :) Buziole :*

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny :)

by Anka Pe

Blog Archive